Ar mūsu ķermeni pēc nāves notiek vairākas fascinējošas lietas, par kurām mums nav ne mazākās nojausmas.
Mūsdienās ir ļoti daudz seriālu par nāvi, kā, piemēram, „Kā izbēgt no soda par slepkavību” („How to get away with murder”) vai „Staigājošie miroņi” („The walking dead”), tomēr tie mums neiedveš pārāk pareizas zināšanas par to, kas ar mums notiek pēc nāves.
Šķir lapu tālāk, lai iepazītos ar fascinējošām lietām, ko piedzīvo ķermenis, kad tam nav jāpiedzīvo drāmas, treniņi un pat nav jāelpo!
Tevi noteikti interesēs
- Vedekla palūdza man palīdzēt viņai dārzā, taču pretī man paprasīja pavisam ko bezkaunīguby Sandra Ločmele
- Gandrīz visi iesācēji pieļauj šo kļūdu: ja stādiņus audzēsiet šādos trauciņos tie ne tikai var nīkuļot, bet pat iznīktby Laura Blūma
- Filmas “Straume” režisors Gints Zilbalodis nācis klajā ar svarīgu paziņojumu: liela daļa skatītāju ir pārpratuši kādu svarīgu lietuby Laura Blūma
Kur ir?
1. Mati un nagi izskatās tā, it kā augtu
Vai esi dzirdējis, ka tavi mati un nagi turpina augt arī pēc nāves? Nu, tā patiesībā nav, lai arī tā varētu izskatīties. Patiesībā pēc nāves tava āda izžūst, tā atraujas no kutikulām un matu folikulām, kas liek taviem matiem un nagiem izskatīties garākiem, nekā tie ir patiesībā.
2. Ķermenis piedzīvo stipru „spērienu”
Pēcnāves muskuļu stīvums, drebuļi un krampji rodas adenozīna trifosfāta (ATP) izsmelšanās dēļ. ATP ražo muskuļu šūnas un dod spēku taviem muskuļiem, lai tie sarautos un atslābinātos. Kad tu pārstāj elpot, organisms pārstāj ražot ATP. Mikroskopiskās šķiedras tiek ieslodzītas, un ķermenis piedzīvo stingumu.
Ar seju tas notiek aptuveni 2 – 4 stundas pēc nāves, bet ar pārējo ķermeni – 6 – 12. Tas nav kā vienkāršs krampis pēc maratona noskriešanas – tas ir ļoti, ļoti spēcīgs.
3. Ķermenis ir spējīgs „nokārtoties”
Tikko pēc nāves tiek atbrīvoti visi muskuļi, kā arī tie, kas atbild par to, lai tu varētu saturēt savu urīnpūsli un „iekšas”. Tādēļ, ja ir kaut kas, ko varētu izlaist uz āru, tas, ļoti iespējams, arī notiks.
4. Grumbas pazūd
Beidzot kaut kas patīkamāks. Tā kā muskuļi atbrīvojas no saspringuma, kad ķermenis ir nomiris, tie beidz sarauties arī uz tavas pieres, izlīdzinot tās nejaukās dusmu grumbas. Tas ir līdzīgi tam, kā darbojas botokss. Ja tev ir ļoti daudz grumbu citās vietās uz sejas, tās, visticamāk, neizlīdzināsies, bet vismaz piere būs taisna.
5. Tu, iespējams, vaidēsi un stenēsi
Tas, ka ķermenis ir miris, nenozīmē, ka plaušās vairs vispār nav gaisa. Ja kāds uzliek spiedienu uz miruša ķermeņa krūtīm, pagriežot to vai vienkārši pārvietojot, gaiss no plaušām var iznākt, izraisot stenēšanu, vaidēšanu vai nopūtu.
6. Dažas ķermeņa daļas turpina dzīvot
Vismaz kādu īsu mirkli. Kad cilvēks ir beidzis elpot un sirds pukstēt, sākt atmirt orgāni. Tomēr visas šūnas nenomirst uzreiz, tieši tādēļ ir iespējama audu un orgānu transplantācija. Lai varētu pārstādīt tādus nopietnus orgānus kā sirdi vai plaušas, kaut kam ir jāelpo organisma vietā, bet ir tādi audi, kā, piemēram, radzene, āda, kaula smadzenes un pat sirds vārsti, kurus var pārstādīt par 15 stundas pēc nāves.
Pieņemiet taču vienreiz darbā normālu tulkotāju!!!!